vypnout

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky jsou tím nejstarším typem plavek. V minulosti totiž byly jednodílné plavky upřednostňovány daleko více než dvoudílné. Bylo to dáno postojem společnosti k odhalování lidských těl, které nebylo přijatelné. Právě proto byly vyráběny a upřednostňovány jednodílné plavky, které dostatečně zahalovaly ženská těla. Postupem času se ale situace změnila a více než jednodílné plavky se začaly nosit plavky dvoudílné. Tento vývoj způsobil výrazný úpadek jednodílných plavek a hrozilo tak jejich celkové vyřazení ze světa módy. Módní návrháři a výrobci plavek naštěstí toto vyřazení zastavili a začali opět navrhovat a vyrábět jednodílné plavky. V této nové éře však již nebyly jednodílné plavky tak nevkusné jako v minulosti. Snahou totiž bylo, a stále je vyrábět jednodílné plavky, které budou stejně atraktivní jako dvoudílné a nebude na ně pohlíženo jako na historické kostýmy. Výsledkem nových návrhů s požadavky na maximální odhalení ženských těl byly jednodílné plavky s označením monokiny.

Jak již název napovídá, jedná se o podobný přístup k těmto jednodílným plavkám jako v případě bikin, tedy použít co nejméně látky. Jak ale použít co nejméně látky v případě, že mají být plavky stále jednodílné? Řešení spočívá ve spojení podprsenky a kalhotek malým množstvím látky vedené přes břicho. Tím je docíleno atraktivního odhaleného stylu, se zachováním jednodílnosti plavek. Monokiny nejsou ale jediným typem jednodílných plavek, který je v současnosti velmi rozšířen. Jednodílné plavky nacházejí v současné době velké uplatnění především ve sportovním plavání. Při sportu jsou využívány jednodílné plavky klasického střihu, neboť tyto plavky snižují tření a zrychlují tak výkony závodníka. Klasický střih jednodílných plavek však ženy využívají i mimo sportovní plavání.

Jednodílné plavky totiž dokážou zakrýt mírně nedokonalá bříška, a pokud jsou navíc plavky v černé barvě, dokážou postavu i opticky zeštíhlit. To vše je podpořeno velmi módními střihy, a proto se nemusíte bát, že budete v jednodílných plavkách vypadat na pláži nemoderně.

Kromě jednodílných plavek by Vás mohlo zajímat: Dámské jednodílné plavky, Jednodílné plavky s kosticemi, Dámské plavky v celku, Dámské plavky vcelku, Dámské celkové plavky, Jednodílné plavky s košíčky, Dětské jednodílné plavky, Monokiny plavky, Módní značkové jednodílné plavky, Levné jednodílné plavky, Jednodílné plavky 2013, Jednodílné plavky 2015, Dámské celkové závodní plavky, Jednodílné plavky pro baculky, Jednodílné vykrojené plavky.

Sdílet
Vyberte si další dámské plavky